Pstryczki i Tralalinki

„BOŻE NARODZENIE. POLSKIE TRADYCJE I ZWYCZAJE"

Elżbieta Kowalska |
1/
12
/2022

Grudzień to magiczny miesiąc wypełniony oczekiwaniem i przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Z pięknie przystrojonych domów wydobywa się dźwięk świątecznych piosenek i zapach pierników. Wszędzie dookoła panuje niezwykła atmosfera. Dzieci czekają na przyjście Mikołaja i z radością pomagają podczas świątecznych porządków, zakupów.

Ale skąd się wzięła choinka? Czy Święty Mikołaj istnieje naprawdę? Czy w wigilię zwierzęta przemawiają ludzkim głosem? Na te wszystkie pytania i wiele innych odpowiedziała nam Pani Dorota Baumgarten - Szczyrska. Przedszkolaki odwiedziły muzeum 1 i 7 grudnia. 
Pstryczki wraz z Tralalinkami wzięły udział w zajęciach pt. „Boże Narodzenie. Polskie Tradycje i zwyczaje". Aby zaspokoić ciekawość naszych wychowanków, Pani Dorota omówiła z nimi zagadnienia związane z polskimi tradycjami i zwyczajami świątecznymi, jak adwent, wigilia, opłatek, pasterka, kolęda, Święto Trzech Króli, karnawał. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet powąchać przedmioty zaprezentowane na świątecznej wystawie. W ramach spotkania mali słuchacze mogli odbyć podróż w czasie. Z całego serca dziękujemy Pani Dorocie za wspaniałą lekcję i życzymy wesołych, spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!