Wielorybki

DZIEŃ DZIECKA

Elżbieta Kowalska |
1/
6
/2023

Starszaki w tym roku Dzień Dziecka świętowały hucznie przez dwa dni!

01.06 były w księgarni Fika na spotkaniu z autorem książek dla dzieci Wojciechem Widłakiem. Dzieci doskonale znają opowieści o Panu Kuleczce i jego zwierzakach, jednak wysłuchanie jednego z opowiadań w wykonaniu samego autora to zupełnie inne przeżycie. Dodatkowo przedszkolaki mogły się wcielić w muchę Bzyk Bzyk, psa Pypcia i kaczkę Katastrofę, co uatrakcyjniło słuchanie. Sześciolatki dowiedziały się również co było inspiracją do pomysłu na książkę i że jej pisanie zajęło całkiem sporo czasu. Po spotkaniu dzieci miały możliwość zdobycia autografu i zamienienia kilku słów z Panem Wojciechem. To na pewno zostanie na długo w pamięci Wielorybków.

Następnego dnia natomiast świętowanie Dnia Dziecka nabrało innego znaczenia. Dzień zaczął się aktywnie od gimnastycznego toru przeszkód i tańców przy muzyce. Nie zabrakło również przekąsek i napojów, które należało uzupełnić po wysiłku. Na placu zabaw ganianie za bańkami przy muzyce zakończyła przerwa na lody, których nie mogło zabraknąć w Dzień Dziecka.

Mamy nadzieję, ze dzieciom podobała się taka forma świętowania. W końcu to one były tego dnia najważniejsze i mamy nadzieję, że tak się wszystkie czuły. Jeszcze raz życzmy wspaniałości wszystkim dziecio