Wszystkie grupy

KASZTANOWA AKCJA

Elżbieta Kowalska |
31/
10
/2022

Jesień tego roku okazała się być słoneczna i ciepła, więc przedszkolaki z naszego przedszkola z ogromną chęcią chodziły na spacery i zbierały kasztany. A robiły to nie bez powodu, bo kolejny rok z rzędu zbierając pomagamy!

Tym razem podczas całej akcji udało się zebrać ponad 32 tony kasztanów, a nasza placówka  dorzuciła do tej puli aż 838,40 kg! Poniżej zamieszczamy podziękowania od rodziców Olgi, którzy dzięki wsparciu każdego, kto zebrał choć kilka kasztanów, zebrali fundusze niezbędne do dalszej rehabilitacji dziewczynki.

 

UWAGA – w ramach akcji A.D. 2022 pojechało w sumie 32245,40 kg kasztanów

 

To ABSOLUTNY rekord !!! - prawie 14 ton więcej niż w 2021r. To wręcz rekord rekordów, bo już ilość z zeszłego roku wydawała się być niewyobrażalna. Każdego roku coraz bardziej zaskakujecie nas swoim wyjątkowym zaangażowaniem w tą Akcję. :)

 

W tym roku wyjątkowo pomagała nam piękna słoneczna jesienna pogoda. Jednak fakt, że jesień była dość sucha sprawił, że oprócz tak dużej finalnej wagi, objętościowo kasztanów było znacznie więcej, niż w zeszłym roku (były suche i dużo lżejsze niż zwykle). W sumie pojechało aż 14 transportów. To oznacza, że każdy z Was podarował nam w tym roku dużo większy wysiłek fizyczny w stosunku do wagi zebranych kasztanów. Dziękujemy, że te ciepłe słoneczne dni zdecydowaliście się spędzić w parkach na treningu „schylania się” i „kucania”.

 

Dziękujemy za każdego zebranego kasztana. Szczególne podziękowania kierujemy do tych osób, które zainicjowały zbieranie kasztanów, tych, którzy ze wszech stron znosili pełne worki od swoich rodzin i znajomych, pośredniczyli w odbiorze „dostaw” oraz pomagali w pakowaniu transportów. Nie sposób wymienić tu wszystkich z imienia i nazwiska, ale każdy z Was wie, o kim mowa...

 

Dziękujemy Wszystkim za wyjątkowe zaangażowanie. Dziękujemy Dyrektorom placówek za wyrażenie zgody na przeprowadzenie tej Akcji, dziękujemy za Państwa chęć poszukania dogodnych warunków prowadzenia zbiórki.

 

Ten rok był trudny, jeżeli chodzi o logistyczną stronę Akcji. Wszystkie transporty realizowaliśmy wyłącznie we własnym zakresie. To oznacza, że my jako rodzice oraz dzielny Pan Dziadek (jak Go nazywa jedna z nauczycielek), trzykrotnie przerzuciliśmy przez nasze „plecy” ponad 32 tony kasztanów... Konieczność pogodzenia Akcji z pracą zawodową, codziennym harmonogramem szkolno – terapeutycznym i korkami w mieście warunkowały nasz dojazd do placówek. Dziękujemy za Waszą współpracę i pomoc w dopasowaniu odbiorów do naszych możliwości, za otwieranie placówek po godzinach, za zostawianie otwartych bram, za organizowanie osób, które w danym czasie mogły nam wydać kasztany.

 

Z serca dziękujemy. Bez Was nie dalibyśmy rady udźwignąć tego ciężaru – nie w sensie

kilogramów i ton, ale w sensie organizacyjnym. Cieszymy się, że dzięki Wam zbiórka nabrała takiego rozpędu, ale oznacza to jednocześnie, że „Kasztanowa Akcja” to z roku na rok coraz większe przedsięwzięcie logistyczne, nie tylko dla nas, ale i dla wszystkich koordynatorów Akcji w poszczególnych placówkach. Jesteśmy wdzięczni za Wasze zaangażowanie.

 

Olga jest stale rehabilitowana. Wymaga jednak dalszej wielowymiarowej aktywnej rehabilitacji. My jako rodzice cały czas mamy nadzieję, że nasza córka będzie poruszała się samodzielnie. Zazwyczaj dzieci uczą się chodzić przez kilka miesięcy. W przypadku Olgi nauka chodu to proces, który trwa już kilka lat i ciągle czekamy na Jej pierwszy samodzielny krok.

Dzięki środkom uzyskanym podczas Kasztanowych Akcji zakupiliśmy mobilne urządzenia

do nauki chodu, które Olga wykorzystuje w domu i w szkole. Przed nami kolejny rok codziennej mozolnej pracy i rehabilitacji. Z serca dziękujemy, że jesteście z nami!