Wietrzyki

WARSZTATY KOLAŻU

Elżbieta Kowalska |
21/
9
/2022

Jak wygląda Stworek Potworek? Ile ma nóg (a może łap?) i dlaczego zamiast nosa wyrasta mu pietruszka?

O to pytały dzieci z grupy „Wietrzyki” podczas kolejnych warsztatów kolażu, poprowadzonych w tym tygodniu przez panią Anetkę, pracującą w naszym przedszkolu w oddziale 6-latków.

Dzieci z radością zajęły miejsca przy długim stole, zasłanym wycinkami z gazet i czasopism. Z zapałem tworzyły swoje Stworki Potworki w dowolny, pełen fantazji sposób, wykreowany przez ich wyobraźnię. Zestawić ze sobą na pozór niepasujące do siebie elementy, powycinać z kwiatów spódnice, obciąć włosy, dociąć spodnie i oczywiście podoklejać więcej rąk - proszę bardzo! A potem jeszcze dla swojego Stworka Potworka wymyślić imię takie, jakie się chce.

Podczas warsztatów dzieci nie tylko doskonaliły technikę kolażu, którą poznały w zeszłym roku, ale i miały okazję do ćwiczenia współpracy w grupie - uczyły się, jak prosić kolegów o pomoc i wspólnie poszukiwać rozwiązań. Na koniec zadbały o swoje miejsce pracy - pomogły w sprzątaniu ścinków i ustawianiu stolików. Potem podziwiały dzieła, które powstały podczas radosnej, dziecięcej twórczości.