Figielki

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

Elżbieta Kowalska |
17/
10
/2022

Dnia 17 października, przedszkolaki z grupy ,,Figielki” wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, aby poznać pracę strażaków.

W trakcie spotkania Pan Strażak przekazał dzieciom ciekawostki związane z jego pracą. Dzieci zobaczyły jak wygląda jego strój. Dowiedziały się, na jakie interwencje wzywana jest Straż Pożarna. Utrwaliły numer na Straż Pożarną: 998 i numer alarmowy: 112. Zobaczyły na żywo wyposażenie wozu strażackiego.

Strażacy przygotowali też dla naszych przedszkolaków niespodziankę, która przysporzyła dzieciom wiele radości. Wzięły udział w akcji alarmowej i mogły na własne oczy przekonać się ile czasu mają strażacy, aby wyruszyć na akcję.

Dzieci podczas tego spotkania nabyły cenne informacje oraz wykazały ogromne zainteresowanie przekazywaną wiedzą. Wielu naszych przedszkolaków planuje w przyszłości pracę w Straży Pożarnej.

My życzymy im oczywiście, aby spełniły się ich marzenia, a przemiłemu Panu Strażakowi, który zapoznał nas ze swoją pracą, życzymy wytrwałości oraz jak najmniej wyjazdów do niebezpiecznych akcji.