Pstryczki i Wietrzyki

Czytanie dzieciom w ramach programu edukacji czytelniczej pt.: „Mały czytelnik w wielkim świecie książki”

Elżbieta Kowalska |
20/
5
/2024

W miesiącu maju kontynuowaliśmy tradycję spotkań czytelniczych. Mieliśmy przyjemność gościć w progach naszego przedszkola mamę Basi z grupy V oraz babcię Matyldy z grupy IX, które zaprezentowały dzieciom ponadczasowe utwory Juliana Tuwima. Wiersze od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość najmłodszych słuchaczy.

Pani Klaudia rozpoczęła zajęcia od krótkiego wprowadzenia na temat życia i twórczości Juliana Tuwima, przybliżając dzieciom sylwetkę tego znakomitego poety - patrona przedszkola. Następnie starszaki z zapartym tchem śledziły losy wesołej lokomotywy, Tomasza Trąbalskiego, czy też Pana Hilarego. Chętnie opowiadały o swoich wrażeniach, dzieliły się spostrzeżeniami na temat przeczytanych utworów i z uśmiechem na twarzy wcielały w role postaci, co okazało się doskonałym sposobem na wywołanie dziecięcej radości, aktywizację i integrację grupy.
Przedszkolaki z pewnością na długo zapamiętają to wydarzenie. Dzięki zaangażowaniu naszych gości udało się nie tylko promować czytelnictwo, ale również dostarczyć dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, ostatnie już spotkanie z literaturą dziecięcą w naszym przedszkolu!