Wszystkie grupy

Dzień Języka Angielskiego

Elżbieta Kowalska |
28/
2
/2024

            Kultura i zwyczaje Wielkiej Brytanii zawsze budziły zaciekawienie osób uczących się języka angielskiego. Stał się przecież lingua franca całego świata. Nic dziwnego, że jest jednym z najczęściej wybieranych języków do nauki a biegłość w angielskim otwiera drzwi do nieskończonych możliwości.

W ramach organizowanego w naszym przedszkolu Dnia Języka Angielskiego dzieci poznawały państwo wyspiarskie - Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Spotkanie, jak co roku, rozpoczęło się od rozmowy na temat języka angielskiego. Każdy przedszkolak wie, że jest to język międzynarodowy, umożliwiający komunikację na całym świecie. 

Pani Paula czytała dzieciom rymowane wierszyki o najważniejszych zabytkach, zwyczajach i ciekawych miejscach, które można zwiedzić na wyspach. Nasi wychowankowie z zaciekawieniem oglądali kolorowe ilustracje oraz przedmioty z wystawy. Dzieci wymieniały kolory brytyjskiej flagi i starały się zapamiętać nazwę stolicy Zjednoczonego Królestwa. 
Zajęcia miały na celu pogłębienie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych oraz budowanie i rozwijanie zainteresowań innymi kulturami europejskimi.