Grupy: I, II, III, IV, V, VI, X, XI, XII, XIII

Dzień Pluszowego Misia

Elżbieta Kowalska |
27/
11
/2023

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu uczczono to święto różnymi zabawami związanymi z pluszowym misiem.

Otóż pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa ich największym przyjacielem.

Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki w których w roli głównej występują są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. Przedszkolaki z tej okazji wykonały prace plastyczne: rysowały, malowały, wyklejały swojego ulubionego pluszowego misia. Uczestniczyły w zabawach ruchowych, suchały opowiadań, rozwiązywały zagadki.

Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a  uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń, które zostały ujęte na fotografiach.