Wietrzyki i Ptaszki

Konkurs plastyczny pt.: „Majówka z flagą w tle”

Elżbieta Kowalska |
28/
3
/2024

            Majówka to słowo, które każdemu z nas kojarzy się z czymś przyjemnym. Z niecierpliwością czekamy na długi weekend, a gdy tylko nadejdzie wiosna i słońce mocniej przygrzeje, to wyruszamy w podróże poza miasto, by spędzić miło czas z rodziną. Ale majówka jest czymś więcej niż sam odpoczynek. Obchodzimy wówczas święta państwowe, które są szczególnie ważne w historii Polski - Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 maja. 

Jak można zauważyć, miesiąc maj dostarcza nam wiele możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania poczucia tożsamości narodowej. Wiele instytucji, również przedszkola organizują różnorodne przedsięwzięcia. W tym roku zostaliśmy zaproszeni do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.: „Majówka z flagą w tle”, zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 2 w Olsztynie, pod patronatem honorowym Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza oraz Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. 

Konkurs ma na celu:

-propagowanie wiedzy o tematyce patriotycznej,

-kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia,

-popularyzację wiedzy o polskich symbolach narodowych wśród dzieci,

-zachęcanie do podejmowania aktywności plastycznej i czerpania radości podczas działań plastycznych,

-rozwijanie wyobraźni twórczej, kreatywności,

-poszerzanie wiedzy na temat różnorodnych form plastycznych,

-rozwijanie sprawności manualnej.

Nasze przedszkole wytypowało dwie prace, które zostały wysłane do organizatora. Autorkami są Nela Pokora z grupy IX „Wietrzyki” oraz Ala Borowiecka z grupy XIII „Ptaszki”. Dziewczynki, korzystając z opieki artystycznej nauczycielek, stworzyły piękne prace konkursowe - każda według własnego pomysłu. Od tej chwili czekamy na rozstrzygnięcie i trzymamy kciuki za wygraną! Uroczyste podsumowanie nastąpi 25 kwietnia 2024 roku.