Wszystkie grupy

Międzynarodowy Dzień Książki

Elżbieta Kowalska |
23/
4
/2024

W kwietniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki. Data święta nie jest przypadkowa, bowiem w tym miesiącu urodził się Hans Christian Andersen - duński poeta i pisarz, znany z twórczości baśniopisarskiej i książek dla dzieci.

W ramach święta zorganizowany został konkurs plastyczny pt.: „Moja okładka książki”. Przedsięwzięcie miało na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci w wieku przedszkolnym, pobudzanie inwencji twórczej, wyobraźni i kreatywności. Czytelnicy ze starszych grup przedszkolnych wykonali piękne okładki wymarzonych lub znanych sobie książek dziecięcych, natomiast maluszki stworzyły zakładki.

W grupie IX konkurs przeprowadzono w formie warsztatów plastycznych z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Szczecinie. Prace naszych gości można podziwiać do dnia 30 kwietnia. Wystawa znajduje się w sali gimnastycznej.

Uczestnicy konkursu za swój udział otrzymali pamiątkowe dyplomy. Każda grupa została nagrodzona książkami, które od dzisiaj dzieci mogą przeglądać i czytać w swoich salach dydaktycznych.