Dyzie i Wietrzyki

Międzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Poetyckiej Juliana Tuwima pt.: „Książka nasz przyjaciel, który uczy, bawi i wychowuje”

Elżbieta Kowalska |
16/
5
/2024

Wiersze Juliana Tuwima od pokoleń towarzyszą polskim dzieciom, rozbudzając ich wyobraźnię i umilając naukę czytania. Proste rymowanki kryją w sobie niezwykłe historie i niosą uniwersalne przesłanie zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Humorystyczny styl, trywializmy, mowa potoczna i obowiązkowo morał, to znaki rozpoznawcze jego poezji. W każdym niemal domu znajduje się książka z utworami pisarza. Kochają je dzieci i z nostalgią wspominają rodzice. Wesołe, niezapomniane rymy zapadają w pamięci każdego, kto miłuje poezję dziecięcą.

Dnia 16 maja w naszej placówce odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Poetyckiej Juliana Tuwima pt.: „Książka nasz przyjaciel, który uczy, bawi i wychowuje”. Gościliśmy grupę „Podróżników” z Przedszkola Publicznego nr 4, „Skrzatów” z Przedszkola Publicznego nr 30 oraz „Kotów” z Przedszkola Publicznego nr 31. Nie zabrakło również przedstawicieli z naszej placówki. A reprezentowały ją dwie grupy: grupa VI – ,,Dyzie”, a także grupa IX – ,,Wietrzyki”.

Przegląd rozpoczął się przemówieniem Pani Dyrektor Leny Krzykawskiej, która przywitała wszystkich uczestników i przedstawiła życiorys poety. Następnie dzieci z poszczególnych przedszkoli występowały na scenie, odgrywając teatr, śpiewając piosenki i recytując wiersze. Inspiracją do wystąpień były utwory Juliana Tuwima: „Ptasie radio”, „Pan Hilary”, „Abecadło”, „Rzepka”.

Mali artyści wzięli udział w quizie sprawdzającym znajomość treści zaprezentowanych wierszy, wykazując się rozległą wiedzą. Wszystkie placówki zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami. Na koniec miłych gości zaproszono na pyszny, słodki poczęstunek.

Dziękujemy zdolnym przedszkolakom i nauczycielom za przybycie, piękne występy i wesołą zabawę. Serdecznie zapraszamy do nas na kolejny przegląd już w następnym roku!