Wietrzyki

Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Miasta Szczecin

Elżbieta Kowalska |
4/
3
/2024

            W poniedziałek, 4 marca, grupa Wietrzyków miała okazję zwiedzić budynek Urzędu Miasta w Szczecinie i uczestniczyć w spotkaniu z Panem Prezydentem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od południowego skrzydła, czyli dawnej siedziby szczecińskiej Filharmonii. Stamtąd przeszliśmy do miejsca, gdzie przyjmowani są najważniejsi goście, podziwiając po drodze wystawę fotograficzną. Nasi wychowankowie z uwagą przyglądali się zbiorom biblioteki, m.in. publikacjom z dziejów regionu i miasta, a także obrazom. 
Przedszkolaki od zawsze były ciekawe, jak wygląda gabinet Prezydenta naszego miasta. To właśnie w tym miejscu podejmowane są najważniejsze decyzje. Dzięki uprzejmości Pana Prezydenta mogliśmy go obejrzeć, dowiedzieć się na czym polega praca urzędu, wysłuchać informacji o zabytkowych przedmiotach i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. 
Następnie przeszliśmy do sali sesyjnej, gdzie debatują Radni Szczecina. „Wietrzyki” wcieliły się w ich role, zajmując miejsca przy biurkach. Niezwykłą atrakcją okazała się możliwość zabrania głosu przez wbudowane mikrofony.

Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, które wróciły do przedszkola zadowolone, uśmiechnięte i pełne wrażeń. Bardzo dziękujemy za możliwość złożenia wizyty w Urzędzie Miasta.