Cudaczki

Przedszkolna podróż po Europie

Elżbieta Kowalska |
25/
4
/2024

„Podróż przecież nie zaczyna się w momencie,

kiedy ruszamy w drogę,

i nie kończy się, kiedy dotarliśmy do mety.

W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej

i praktycznie nie kończy się nigdy,

bo taśma pamięci kręci się w nas dalej...”

 

25.04.2024 r. w grupie X odbyły się zajęcia pt.: „Podróż po Europie”. Dzieci samodzielnie wykonały bilety, poznały „Wiercipiętkę”, która razem z nimi wyruszyła pociągiem w rytm znanej piosenki pt.: „Jedzie pociąg z daleka…”.

Podczas pierwszego przystanku we Włoszech, dzieci poznały flagę tego kraju, ulubione potrawy, ciekawostki. Zabawa ruchowo – muzyczna: „Pizza”, była najciekawszym elementem tej stacji. Następnie przedszkolaki wybrały się do Francji. Tu także zapoznały się z flagą i ciekawostkami. Skosztowały sera i wspólnie wybudowały Wieżę Eiffla.

Trzecim krajem, który odwiedziły Cudaczki były Niemcy. Okazało się, że pięciolatki bardzo dobrze go znają. Znały kolory flagi, bajki braci Grimm i marki samochodów. Gra w rzutki bardzo spodobała się wszystkim dzieciom. Pod numerami na tarczy zostały ukryte zagadki, a ich rozwiązanie okazało się banalnie proste.

Podczas wizyty na kolejnej stacji w Grecji przedszkolaki po zapoznaniu się z flagą i ciekawostkami kraju, dowiedziały się czym są Igrzyska Olimpijskie i uczestniczyły w zawodach sportowych.

Po powrocie do Polski  odbyło się podsumowanie zajęć w formie quizu a nagrodą było przytulenie „Wiercipiętki”. To był wspaniale spędzony czas, podczas którego Cudaczki zdobyły wiele nowych wiadomości i umiejętności.