Wietrzyki

Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach programu: „Mały czytelnik w wielkim świecie książki”

Elżbieta Kowalska |
8/
11
/2023

Dnia 8 listopada przedszkolaki z grupy IX wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wietrzyki odwiedziły to miejsce już po raz drugi, jednak tym razem filię nr 54. Celem zorganizowanych tam zajęć było m.in. zapoznanie z działalnością biblioteki i jej rolą oraz przybliżenie zawodu bibliotekarza. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania czytanego przez Panią bibliotekarkę. Miały okazję zwiedzić budynek biblioteki, poznać i obejrzeć różne rodzaje książek. Starszaki dowiedziały się, co można robić w bibliotece oprócz ich wypożyczania (korzystać z komputera, czytać świeżą prasę, wypożyczać bajki na CD). Pani Katarzyna opowiedziała przedszkolakom na czym polega jej praca, omówiła warunki korzystania z biblioteki i przypomniała o zasadach zachowania się w tym miejscu. Wyjaśniła również, że książki ustawione są alfabetycznie i przydzielone do odpowiednich działów.

Wietrzyki od dzisiaj wiedzą czym są księgozbiory, audiobooki, książki pop-up i książki brajlowskie. Udział w lekcji znacząco wzbogacił wiedzę naszych wychowanków i wzbudził w nich zapał do częstego odwiedzania tego miejsca.

Na koniec każdy otrzymał piękną, mikołajkową zakładkę! Bardzo dziękujemy za możliwość skorzystania z zajęć i wspaniały upominek.