Grupy: X, XI, XII, XIII

Dzień Pluszowego Misia

Elżbieta Kowalska |
29/
11
/2019

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W dniu 29.11.2019 r. dzieci z grup X, XI, XII, XIII świętowały Dzień Pluszowego Misia. W naszej placówce, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego ulubionego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów. W przedszkolu pojawił się również specjalny gość- prawdziwy Kubuś Puchatek.

Kubuś przeniósł wszystkie przedszkolaki do Stumilowego Lasu, gdzie wspólnie bawili się, śpiewali piosenki oraz rozwiązywali misiowe zagadki. Okazało się, że nawet misiowe zagadki nie były dla dzieci takie trudne. Wszystkie przedszkolaki chciały przytulić się do naszego gościa. Po zakończonych zabawach na dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.