KrainaTuwima baner Mapka

Przedszkole Publiczne nr 72 Kraina Juliana Tuwima w Szczecinie

O nas

Motto naszej pracy:

"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało".

                                                                                                                                                 Janusz Korczak

Koncepcja funkcjonowania i rozwoju przedszkola na lata 2021 –2026 została oparta na bazie koncepcji realizowanej w talach 2016 –2021, gdyż zgodnie z wolą rodziców, kadry pedagogicznej i pracowników spełniała ona ich oczekiwania i potrzeby, była możliwa do realizacji w tutejszej placówce, zawierała wiele ciekawych pomysłów i rozwiązań w zakresie organizacji pracy z dziećmi. Każdy rok realizacji wnosił coś nowego w działania poszczególnych oddziałów  i placówki jako całości. Treści zaczerpnięte z poprzedniej koncepcji zostały wzbogacone o nowe zadania.

 

Podstawa prawna:

Koncepcję pracy i rozwoju przedszkola opracowano na podstawie:

  • Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. poz. 1658), z uwzględnieniem zmian wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 sierpnia 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. poz. 1627).
  • Statutu Przedszkola Publicznego Nr 72.

 

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszym przedszkolu.

https://view.genially.com/6665edfa2e1c690014560d0e/presentation-wirtualny-spacer-po-przedszkolu-publicznym-nr-72?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0gtZkpoQuqwOCgAeLIuI9bRiM3bzPB-Ad4EPc9whCo1shXXJgkeEGgtZo_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw