"Słowiki"

Pasowanie na Przedszkolaka

Elżbieta Kowalska |
23/
10
/2019

Pasowanie na przedszkolaka to jedna z wyjątkowych uroczystości w życiu dzieci.  Przekonały się o tym przedszkolaki, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. 

23 października dzieci z grupy II „Słowiki” zostały uroczyście przyjęte w poczet przedszkolaków. Podczas tej niezwykłej uroczystości 3-latków odwiedził miś Ani i Eli. To była kolejna wizyta znanego dzieciom z dni adaptacyjnych misia, który opowiedział „Słowikom” ciekawą historię. Przyjaciel Ani i Eli oczywiście był jej bohaterem. Swoją przygodę rozpoczął od przedszkola, z którego w tajemniczy sposób przeniósł się do pełnego niespodzianek lasu. W czasie leśnej wędrówki misiowi towarzyszyły wiersze i piosenki, które przedstawione zostały przez małych gospodarzy wydarzenia. Dzięki nim, bohater opowiadania wrócił do przedszkola, by tam wraz z dziećmi zostać przedszkolakiem.

Punktem kulminacyjnym uroczystości był moment pasowania. Za sprawą pani wicedyrektor Małgorzaty Błaszczyk-Orzechowskiej i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane trzylatki stały się pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności. Następnie złożyły uroczystą przysięgę. Niejednej mamie oraz niejednemu tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku.

Na pamiątkę tej uroczystej chwili dzieci otrzymały dyplomy i upominki. To było nadzwyczajne popołudnie, pełne wrażeń i emocji. Jesteśmy bardzo dumne z radosnej i bardzo zaangażowanej postawy dzieci.