Wszystkie grupy

Szlachetna Paczka 2019

Elżbieta Kowalska |
8/
12
/2019

Niedzielę 8 grudnia 2019 roku rodzina pani Agaty będzie zawsze miło wspominać. Tego dnia podczas Weekendu Cudów wolontariusze Szlachetnej Paczki wraz z Darczyńcami dokonali cudu, ale może od początku :)

Czas radości z paczek zaczął się już na magazynie, ponieważ Mateusz jako jeden z ochotników do noszenia paczek był obecny na magazynie podczas naszego przybycia. Po dokonaniu formalności oraz krótkiej rozmowie pojechaliśmy z paczkami do mamy Mateusza, która z niecierpliwością na nas czekała.

Po przybyciu w mieszkaniu zastaliśmy panią Agatę wraz z jej córką i wnuczką. Wnoszeniu paczek towarzyszyła wielka radość. Gdy już wnieśliśmy wszystkie paczki i gdy zapełniły cały duży pokój Mateusza, nadszedł czas ich rozpakowywania. Polały się łzy zarówno pani Agaty, wolontariuszy oraz nasze. Podziękowaniom nie było końca. Mateuszowi największą radość sprawiły słuchawki. Rozpakował je, założył i do końca finału już nie zdjął. Pani Agata płakała ze szczęścia, jeszcze nawet po naszym wyjściu. Gdy tylko rozpakowała karton z środkami czystości powiedziała do syna "Mateusz teraz możesz się brudzić mamy zapas proszku na cały rok :)"

Pani Agata wraz z Mateuszem pragną przekazać ogromne wyrazy wdzięczności, za wszystko co Państwo dla nich uczynili. Jak mi tłumaczyła: dla Państwa było to przygotowanie paczek, zakup węgla, darowanie doraźnej pomocy materialnej. Jednak dla niej i jej syna to coś znacznie więcej, to zapewnienie przez Państwa ciepłej zimy, to brak zmartwień, że nie będzie miała co włożyć do garnka, to radość, że Mateusz pójdzie do szkoły w nowych niezniszczonych butach, to zapewnienie, że Mateusz nie będzie musiał wybierać mniej ubrudzonych rzeczy do szkoły. Dla niej to ogromna miłość, której doświadczyła od zupełnie nieznajomych ludzi, którzy się nad nią pochylili i dali jej nadzieję, że warto żyć, że warto walczyć i że na tym świecie nadal żyją ludzie dobrego serca.

Serdecznie Państwu dziękujemy za całą radość, która dzięki Wam mogła w ten magiczny weekend tak pięknie wybuchnąć. To dzięki Państwu pani Agata wraz z synem mogli zaprosić na święta swoją rodzinę, dzięki Państwu te święta były dla nich pełne miłości i radości.

Udało nam się zebrać wszystkie potrzebne produkty. Dzięki temu, że znaleźliśmy sponsora na zakup węgla, za zebrane środki pieniężne mogliśmy zakupić karty podarunkowe do Galerii Kaskada i Sklepu Lidl, łącznie na 1200 zł.

Dziękujemy!