"Samosie"

Wyjście do Radia Szczecin

Elżbieta Kowalska |
17/
10
/2019

W dniu 17.10.2019 r. grupa XII udała się do Radia Szczecin. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w radiu.

Po obiekcie oprowadzał przedszkolaków Pan Andrzej. Początek zwiedzania rozpoczął od wyjaśnienia czy jest radio, kto w nim pracuje oraz czym się zajmują dziennikarze. Samosie miały okazję zwiedzić kilka sal radiowych. Najciekawszym punktem wycieczki było zwiedzanie studia nagrań, gdyż uczestnicy wycieczki mogli być bezpośrednimi obserwatorami wywiadu na żywo. Dzieci dowiedziały się co to są jingle radiowe oraz mogły je samodzielnie włączyć.

Na koniec przedszkolaki zobaczyły Studio Koncertowo-Nagraniowego. Podczas gdy młodzi dziennikarze siedzieli wygodnie w fotelach Sali Koncertowej, Pan Andrzej odpowiadał na ich różne pytania dotyczące pracy dziennikarza. Po wszystkich zadanych pytaniach, dzieci mogły wcieli się na chwilę w dziennikarzy, do czego posłużył im mikrofon. Wycieczka zakończyła się wspólnym zdjęciem pamiątkowym z p. Andrzejem.