"Pstryczki"

Dzień Ziemi

Elżbieta Kowalska |
22/
4
/2021

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby stała się czysta, zdrowa i piękna.

Tego dnia „Pstryczki” obejrzały film edukacyjny, który wyjaśnił, kiedy i dlaczego obchodzimy Światowy Dnia Ziemi , jakie rodzaje śmieci należy wrzucać do kontenera na szkło, papier, plastik i metal oraz odpady biodegradowalne; kazał sposoby troski o najbliższe środowisko naturalne, w jak w prosty sposób oszczędzać wodę, energię oraz dbać o czyste powietrze; objaśnił, czym są odpady i na czym polega ich segregacja oraz recykling; pokazał też gdzie powinno wrzucać się zużyty sprzęt elektroniczny, żarówki, baterie oraz opakowania po lekach.

Czterolatki na podstawie wiersza: „Sznurek Jurka” uczyły się zachowania porządku i czystości w miejscach publicznych oraz segregowania śmieci i odpadów.  Posprzątały także publiczny plac zabaw, aby inne dzieci mogły bawić się w czystym środowisku.

Na zakończenie przedszkolaki wspólnie wykonały pracę plastyczną, która była najpiękniejszym podsumowaniem dnia.