"Słowiki"

WARSZTATY "TWORZYMY SLIME"

Elżbieta Kowalska |
18/
3
/2022

 

Tworzenie slime, czyli mas plastycznych z różnych - dostępnych powszechnie preparatów - to ostatnio jedno z ulubionych zajęć kreatywnych dla dzieci. To nie tylko super zabawa, ale okazja aby poznać świat chemicznych eksperymentów.

18 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla przedszkolaków z tworzenia własnego slime. To kolorowa masa plastyczna, którą można ugniatać i rozciągać w różny sposób, tworząc w ten sposób „glutka” według własnej inwencji.

Dzieci z ogromną radością uczestniczyły w szalonej podróży do barwnego świata chemicznego doświadczenia. Wszyscy, pod okiem animatora, przystąpili do produkcji własnych, ciągnących się „glutków” w ulubionym kolorze. Do wyzwolenia dziecięcej wyobraźni wystarczył klej, płyn do prania i barwnik. „Kolorowa galaretka”, z której można było stworzyć różne formy i kształty, sprawiła uczestnikom warsztatów wielką frajdę. Po skończonej zabawie „slimowe stworki” przedszkolaki mogły zabrać do domu.

Zabawa różnego rodzaju masami to świetne zajęcie, które oddziałuje na zmysł dotyku, przez co korzystnie wpływa na integrację sensoryczną u dziecka. Taki warsztat z pewnością rozwija również  zdolności manualne i jest doskonalą formą relaksu. Mamy nadzieję, że naszym przedszkolakom podobała się ta niecodzienna propozycja nauki.