Wszystkie grupy

CODE WEEK 2022

Elżbieta Kowalska |
14/
10
/2022

CodeWeek to międzynarodowa akcja skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z kodowaniem. W dniach 10.10 do 14.10 nasze przedszkole włączyło się po raz kolejny w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. Z tej okazji nauczyciele przygotowali dla dzieci gry i zabawy, które miały na celu rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia oraz szukanie dostępnych rozwiązań danego problemu. Aktywności dla przedszkolaków zostały dostosowane do poziomu i możliwości dzieci.

Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy, na czym polega święto CodeWeek i co nazywamy kodowaniem. Następnie dzieci przystąpiły do działania. Starszaki i średniaki tworzyły proste instrukcje na macie do kodowania, które określały drogę prowadzącą do celu. Zadanie wymagało znajomości kierunków lewo, prawo, a także góra, dół. Przedszkolaki poradziły sobie bezbłędnie. Pięciolatki i sześciolatki bawiły się kodowaniem na dywanie, podejmując działania pod hasłami: „Jesienne drzewko”, „Kolorowe pory roku”, a także „Dary jesieni”. Dzieci odkrywały również zakodowane obrazki, kolorując odpowiednie kratki wskazanymi kolorami.

Maluszki uczuły się kodowania na chuście animacyjnej. Dzięki temu utrwalały kolory, ćwiczyły liczenie, dekodowały zaproponowany kod i podejmowały próby samodzielnego kodowania. Zabawy sprawiły naszym przedszkolakom wiele radości. Każdy uczestnik zajęć w ramach CodeWeek otrzymał imienny certyfikat.