Wszystkie grupy

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Elżbieta Kowalska |
5/
4
/2023


W dniach 29.03 - 05.04 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pod hasłem: „Dzień Języka Angielskiego", których celem było poznanie symboli i kultury Wielkiej Brytanii. W zajęciach poprowadzonych przez Panią Olę - naszą nauczycielkę języka angielskiego, udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat języka angielskiego. Dzieci dowiedziały się, że jest to język międzynarodowy, umożliwiający komunikację w wielu krajach na świecie. Następnie podawały nazwy państw, dla których pełni on funkcję języka oficjalnego. Starsze przedszkolaki wraz z nauczycielem odnalazły na mapie Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Wszyscy poznali flagę wyspiarskiego państwa i wymieniły kolory z jakich się składa.

Starszaki i maluszki poznały bliżej Zjednoczone Królestwo – głównie jego stolicę, czyli Londyn. Rozpoznały na ilustracji brytyjskiego króla Karola III. Oglądały także rezydencję monarchów – pałac Buckingham i zaznajomiły się z brytyjską tradycją picia herbaty.

Prowadzący omówił wraz z dziećmi części ubioru stacjonujących pod pałacem gwardzistów. Uwagę najmłodszych przykuły wysokie czapki żołnierzy - bermyce wykonane z niedźwiedziej skóry.

W kolejnej części zajęć nauczyciel zaprosił dzieci do wspólnego zwiedzania miasta - Londynu. Przedszkolaki poznały historię związaną z wieżą zegarową. Podziwiały most zwodzony Tower Bridge ze szklaną szybą, umieszczoną w podłodze. Dowiedziały się, że mogą podróżować po Londynie dwupiętrowymi autobusami, które również są symbolem tego miasta. Dzieciom bardzo spodobały się niegdyś popularne, publiczne budki telefoniczne w czerwonym kolorze. Najwięcej emocji wśród najmłodszych wywołał "telefon do przyjaciela". Przedszkolaki "dzwoniły" do swoich znajomych, korzystając z telefonu umieszczonego w budce.

Udział w zajęciach dostarczył naszym przedszkolakom wiele radości. Bardzo dziękujemy Pani Oli za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć!