Wszystkie grupy

DZIEŃ SENIORA

Elżbieta Kowalska |
3/
10
/2022

3 października obchodziliśmy „Dzień Seniora”. Jest to szczególne święto, które przypomina nam o wyjątkowej roli seniorów w naszym społeczeństwie. Wiekowi ludzie posiadają bogate doświadczenie życiowe oraz mądrość i nieograniczone pokłady miłości, którymi obdarowują młodsze pokolenia. Uczą wartości rodzinnych, przekazują tradycję, kulturę i język. Aby okazać szacunek osobom starszym i docenić ich rolę, dzieci z całego przedszkola przygotowały piękne kartki z życzeniami, które dostarczono do Centrum Seniora w Szczecinie.

Tego dnia przedszkolaki brały udział w zajęciach mających na celu między innymi ukazanie potrzeby wspierania osób starszych i samotnych oraz kształtowanie empatii i wyrozumiałości wobec ludzi ze starszego pokolenia. Dzieci opowiadały o bliskich im osobach starszych, co w nich cenią i czego się od nich uczą. Podawały przykłady dobrego zachowania wobec seniorów, a także dyskutowały o tym, w jaki sposób można okazywać szacunek innym.

Dzieci z grupy V „Pstryczki” przygotowały krótki występ z życzeniami dla Seniorów. Dyrekcja i całe grono pedagogiczne dołączyła się do tych życzeń!

 

Drodzy Seniorzy!

Pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia

długich lat życia w zdrowiu, życzliwości ze strony innych oraz miłości najbliższych.

Niech każdy dzień przynosi Państwu powody do uśmiechu i radości.