Grupy: 1,3,4,5,6,8,9

SKĄD SIĘ BIORĄ PIENIĄDZE?

Elżbieta Kowalska |
25/
11
/2022

W dniach 21 do 25 listopada dzieci z wielu grup naszego przedszkola stawiały pierwsze kroki w świecie finansów.

Tą przygodę nasze przedszkolaki rozpoczęły od odpowiedzi na pytanie, które ich często nurtuje: skąd się biorą pieniądze i czy można je samemu zrobić? Dzieci poznały współczesne monety i banknoty oraz funkcje karty płatniczej. Dowiedziały się także kto to jest numizmatyk i jak dawniej wyglądały pieniądze. Ciekawe bajki i zabawy wyjaśniły przedszkolakom zagadkę, od czego zależą ceny różnych artykułów, co to jest praca i dlaczego dorośli pracują oraz przybliżyły zagadnienia związane z domowym budżetem i oszczędzaniem pieniędzy.

Przedszkolaki z najstarszych grup mogły zapoznać się z opowiadaniem Pani Anetki Malec, która pracuje w naszej placówce. To wspaniała historia, która opisuje przygody „piątaka”, ukazuje czym jest pieniądz, jaką przebył drogę i w jaki sposób pomaga nam w codziennym życiu.  Taka lektura z pewnością wzbogaciła wiedzę pięcio i sześciolatków. Każdy z nich zapewne wie jak i gdzie produkowane są pieniądze, jak uczciwie je zarabiać i jak inwestować.

Wszystkie przedszkolaki w tych dniach poszukiwały odpowiedzi na pytania : ,,Do czego służą pieniądze?”, ,,Czego nie kupię za pieniądze?” oraz ,,Co to jest bankowość elektroniczna?”. 

To był wspaniały tydzień, w którym przedszkolaki zostały wprowadzone również w poszanowanie uniwersalnych wartości.