Wietrzyki

WIELKANOCNE DRZEWKO

Elżbieta Kowalska |
4/
4
/2023

Drzewko wielkanocne - wiosenny krewniak choinki - zyskuje coraz większą popularność na świecie. Drzewko z pisankami może być piękną dekoracją ogrodów lub domów. Wnosi w naszą przestrzeń powiew wiosny, radości i życia! Powszechnie uważa się, że ten zwyczaj przywędrował do nas z Niemiec. Najbardziej znane drzewko znajdowało się w mieście Saalfeld i należało do państwa Kraft. Ostatecznie na drzewku zawisło 10000 pisanek!!! W Finlandii istnieje podobna tradycja dekorowania gałęzi drzew. Robi się to, aby uczcić zmianę pór roku.

Uczniowie i nauczyciele z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej „Dobry Start” zaprosili nas do wzięcia udziału w świątecznym projekcie.  W tym roku również zaplanowali dołączyć do tej jakże przyjemnej tradycji dekorowania drzewek wielkanocnymi pisankami.

Dlatego „Wietrzyki” przyniosły mnóstwo kolorowych pisanek, którymi 4 kwietnia udekorowały drzewko w pobliżu szkoły. Na sześciolatki czekała wielkanocna niespodzianka i dyplom. Mamy nadzieję, że wyjątkowe pisanki będą ozdobą na wiele lat, a drzewko wielkanocne będzie się cieszyć sympatią wielu przechodniów.