WIOSENNA FAMILIADA

Elżbieta Kowalska |
21/
3
/2023

W tym roku, z okazji pierwszego dnia wiosny w grupie 9 „Wietrzyki” odbył się teleturniej: „Familiada”. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w odcieniach wylosowanych wcześniej kolorów: czerwonym, zielonym, niebieskim oraz żółtym. To nietypowe dla przedszkolaków spotkanie przygotowały pomysłowe Panie: Anetka, Ela i Ania. To one wybrały pytania, na które odpowiadali losowo wybrani ankietowani :).

Na przedszkolnej tablicy pojawił się kolorowy napis z nazwą teleturnieju, a do wspólnej rywalizacji przystąpiły cztery drużyny. Wyglądało to prawie jak w prawdziwej Familiadze. Panie zadbały również o efekty dźwiękowe z popularnego programu. Pani Anetka świetnie sprawdziła się w roli prowadzącego, po raz kolejny pokazując swój talent aktorski i zaskakując dowcipami. Sześciolatki odpowiadały bardzo celnie na przygotowane dla nich zagadnienia, m.in. wymieniały: duże zwierzęta z zoo, bohaterów komiksu, znane misie, sporty drużynowe, rodzaje obuwia itp. Do finału przeszła drużyna niebieskich, która z pomocą koleżanek i kolegów  zdobyła potrzebną ilość punktów i zapewniła zwycięstwo całej grupie.

Emocji było sporo. Każdy „Wietrzyk” starał się, by atmosfera rozgrywki była kolorowa i wiosenna oraz dbał o dobrą współpracę i wspaniałą rywalizację.