Wszystkie dzieci

WSZYSTKO O DUCHACH

Elżbieta Kowalska |
22/
3
/2023

21 i 22 marca Rada Rodziców zaprosiła dzieci z naszego przedszkola na spektakl pt.: „Wszystko o duchach od ucha do ucha” w wykonaniu Agencji Artystycznej K. Gajewskiego.

Akcja spektaklu toczy się w realiach szesnastowiecznego zamku, gdzie kustoszem jest Hrabia Półtłusty i jego gość Markiz Anoreksję. Przygotowana sceneria nie zaprosiła nas jednak do przeszłości :) Inscenizacja rozegrała się bowiem w czasach współczesnych.

Główny bohater przedstawienia – Hrabia, to taki dziwny pan, któremu wydawało się, że jest rok 1555. Do komnat jego zamku, małych widzów, zabrał pan Marek. Chciał on nawiązać kontakt z ekscentrycznym kustoszem. Aby było to możliwe, przemienił się w Markiza Anoreksję… Maluchy, średniaki oraz starszaki przekonały się kto boi się bardziej duchów - Hrabia czy też Markiz? Czy są duchy, czy też nie?!

Przedstawieniu barw dodały liczne piosenki śpiewane przez aktorów oraz wspólne tańce pasujące do realiów starego zamczyska. Dziękujemy aktorom: Panu Jakubowi Juźko i Markowi Samborskiemu za miło spędzony czas.