Słowiki

Dzień Postaci Bajkowych

Elżbieta Kowalska |
6/
11
/2023

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z grupy II wzięły udział w spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

Odważne przedszkolaki rozwiązywały zadania wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, układały bajkowe puzzle. Były także muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz bajkowe kodowanie. Okazało się, że trzylatki bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

5 listopada szczególnie przypominamy o bajkach, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.