Wietrzyki

Dzień Postaci Bajkowych

Elżbieta Kowalska |
6/
11
/2023

Bajki odgrywają istotną rolę w życiu każdego dziecka. Rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo, bawią i uczą. Wartościowe bajki wykształcają w najmłodszych odpowiednie postawy moralne, płyną z nich mądre przesłania.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to również dzień urodzin Walta Disneya, najbardziej znanego, bajkowego twórcy. Święto ma na celu ukazanie ich roli i docenienie autorów, ale także zachęcenie dzieci do czytania,

Przedszkolaki z grupy IX świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w poniedziałek, 6 listopada. Przybyły do sali przebrane za rozmaite postaci. Każdy miał piękny, barwny strój, który zaprezentował podczas imprezy. Wietrzyki zatańczyły walca, bawiły się w rytmie dziecięcych utworów muzycznych, wykonywały improwizacje ruchowe, zamieniając się w różne postacie ze znanych i lubianych bajek. Pani Klaudia przygotowała również zagadki słowne i obrazkowe. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, podejmowały próby czytania, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Impreza sprawiła dzieciom wiele radości. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.