Ptaszki

Dzień Ściganek

Elżbieta Kowalska |
5/
4
/2024

 

„Ściganka” to popularna nazwa wszystkich gier planszowych, w których wygrywa ta osoba, która przekroczy linię mety jako pierwsza. Ścigamy się różnego rodzaju pionkami, a wyznacznikiem długości pokonywanej trasy jest zwykła kostka do gry.

5 kwietnia starszaki z gr 13 samodzielnie tworzyły taką „ścigankę”. Potrzebne im były tylko kartka papieru, ołówek, kostka i pionek. Sześciolatki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i stworzyły planszę, na której bawiły się, po wspólnie wykonanym zadaniu.

Gra polegała na narysowaniu drabinki z nieparzystą liczbą pól (minimum 15). Wygrał ten który pierwszy przekroczył linię mety, znajdującą się po stronie przeciwnika.

To gra na dwie osoby - idealna w podróży, kiedy pada deszcz lub chwilowo nie ma czym zapełnić czasu. Z pewnością doskonali umiejętności matematyczne i odporność psychiczną.

„Ptaszki” uczyły się uważnie słuchać; przestrzegać reguł gry, rzucać przemiennie kostką, liczyć kropki, sprawdzać czy inni się nie pomylili i jak należy się zachować podczas rywalizacji.
Gra dostarczyła dzieciom wiele radości i emocji. Cieszymy się, że chętnie w niej uczestniczyły.