Wszystkie grupy

„Kasztankowa akcja”

Elżbieta Kowalska |
17/
11
/2023

W październikowe dni dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami przynosiły zebrane na weekendowych spacerach kasztany. Ich dobre serca i wysiłek przyczyniły się do zwiększenia zbiorów w całej kasztanowej akcji o 332 kg.

Poniżej zamieszczamy podziękowanie rodziców Olgi, dla której wielu z nas poświęciło trochę swojego wolnego czasu, by pomóc dziewczynce i jej rodzinie w pozyskiwaniu funduszy na potrzebną rehabilitację.

            W ramach akcji A.D. 2023 pojechało w sumie 31.861,30 kg kasztanów. To ponownie ABSOLUTNY rekord !!!, porównywalny z rokiem 2022 (który zamknęliśmy wynikiem nieco ponad 32 ton). Ta ilość z zeszłego roku wydawała się być niewyobrażalna, tymczasem kolejny rok z rzędu Szczecin i okolice zostały całkowicie wyczyszczone z kasztanów. Jak co roku zaskakujecie nas swoim wyjątkowym zaangażowaniem w tą Akcję. :)

W tym roku pomagała nam piękna słoneczna jesienna, wręcz letnia, pogoda. Fakt, że jesień była dość sucha sprawił, że oprócz tak dużej finalnej wagi, objętościowo kasztanów było znacznie więcej, niż w latach ubiegłych (były suche i dużo lżejsze niż zwykle). W sumie pojechało aż 15 transportów.

To oznacza, że każdy z Was podarował nam w tym roku dużo większy wysiłek fizyczny w stosunku do wagi zebranych kasztanów. Dziękujemy, że te ciepłe słoneczne dni zdecydowaliście się spędzić w parkach na treningu „schylania się” i „kucania”.

Tegoroczna akcja była też wyjątkowo długa – zaczęła się „latem” (kiedy kasztany „nie wiedziały”, że czas spadać, a zakończyła się dopiero 10.11.2023 r. – jak nigdy), jeszcze w listopadzie odbieraliśmy z placówek ostatnie torby z kasztanami.

Dziękujemy za każdego zebranego kasztana. Szczególne podziękowania kierujemy do tych osób, które zainicjowały zbieranie kasztanów (koordynatorów w poszczególnych placówkach), tych, którzy ze wszech stron znosili pełne worki od swoich rodzin i znajomych, pośredniczyli w odbiorze „dostaw” oraz pomagali w pakowaniu transportów. Nie sposób wymienić tu wszystkich z imienia i nazwiska, ale każdy z Was wie, o kim mowa...