Figielki, Ptaszki, Samosie

„MISJA DZIECI – SZCZECIN BEZ ŚMIECI”

Elżbieta Kowalska |
13/
10
/2023

Przedszkolaki Krainy Juliana Tuwima wzięły udział w jesiennej odsłonie akcji „Misja Dzieci – Szczecin Bez Śmieci”, która związana jest z ogólnopolskimi akcjami sprzątania ziemi i motywuje do porządkowania Miasta z pomocą placówek oświatowych.

Spotkanie w ramach tej akcji składało się z dwóch części. Pierwszą z nich były warsztaty edukacyjne przeprowadzone w placówce przez animatora z Wydziału Gospodarki Komunalnej Miasta Szczecin. Była to wspaniała lekcja ekologii, która za pomocą zabawy i teatrzyku kamishibai pozwoliła na zdobycie wiedzy na temat segregacji odpadów i recyklingu. Dzieci dowiedziały się jak segregować odpady, czym są, gdzie się znajdują i jakie odpady przyjmują EKOPORTY oraz uświadomiły sobie jakie konsekwencje niesie za sobą tworzenie dzikich wysypisk i pozostawianie odpadów w miejscach nieprzeznaczonych.

Drugą częścią spotkania były zajęcia terenowe – sprzątanie najbliższego terenu przedszkola. Organizatorzy zapewnili niezbędny sprzęt – kamizelki ochronne, worki, rękawiczki i odbiór worków z odpadami przez właściwą firmę. Na koniec zajęć w terenie, w zamian za ciężką pracę, uczestnicy otrzymali pamiątkowe prezenty w postaci ekologicznych gadżetów.