Dyzie

Świąteczne zajęcia z Rodzicami

Elżbieta Kowalska |
13/
12
/2023

Święta Bożego Narodzenia to dla każdego wyjątkowy czas. 13 grudnia w grupie VI odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami o tematyce świątecznej. Tematem zajęć były „Świąteczne zwyczaje”, które miały wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt.

Głównym celem było wzbogacenie wiadomości na temat zwyczajów związanych ze świętami, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej oraz umiejętności współdziałania w grupie, jak również wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie.

Dzieci przywitały rodziców wierszykiem, następnie zaprosiły ich do świątecznej zabawy ruchowej. Podczas spotkania nie zabrakło śpiewu rodziców znanej piosenki pt.: ,,Jest taki dzień”. Przedszkolaki rozwiązywały też zagadki o tematyce świątecznej, a także rozpoznawały zdania prawdziwe i fałszywe. Śpiewały i grały na instrumentach do piosenki o świętym Mikołaju, a także zaprosiły swoich rodziców do tańca przy piosence zatytułowanej ,,Kolęda świetlista”.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie świątecznej kartki. Zabawa przy stole pełnym ozdób, świecidełek  była zarówno dla dzieci i rodziców wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny. Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w zajęciach!