Grupy: II, V, XI, XIII

Warszawa – stolica Polski

Elżbieta Kowalska |
17/
11
/2023

W dniach 13 -17 listopada przedszkolaki z gr II, V, XI i XIII uczestniczyły w zajęciach pt.: „Warszawa – stolica Polski”, dzięki którym mogły zapoznać się z obecną stolicą Polski i stolicami historycznymi z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, filmów edukacyjnych, publikacji książkowych.

Najmłodsze przedszkolaki podczas oglądania filmu edukacyjnego zapoznały się z symbolami naszego kraju oraz dowiedziały się, które z miast były jego stolicami i które jest nią obecnie. Wysłuchały także legendy o Syrence warszawskiej. Dzięki temu dowiedziały się, że jest ona symbolem polskiej stolicy. Niektóre maluszki potrafią nawet wskazać jej miejsce na mapie naszego kraju.

Starsze przedszkolaki poznały najbardziej znane legendy warszawskie. Przeczytali legendę o Bazyliszku, który straszył w podziemiach Warszawy, Złotej Kaczce, która spełniała marzenia, a także także o Warsie i Sawie, która podpowiedziała im skąd się wzięła nazwa miasta. Poznali również legendę o Syrence warszawskiej, do której wykonały ilustracje. Pięciolatki i sześciolatki sprawdziły swoją wiedzę w quizie pt.: „Legendy warszawskie”.

Dzieci także obejrzały ilustracje z niektórymi zabytkami Warszawy. Z uwagą i zainteresowaniem słuchały ciekawostek o własnym kraju i stolicy.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci pracowały chętnie i z ogromnym zaangażowaniem. Miały przecież okazję poszerzenia swojej wiedzy na temat Warszawy.