Dyzie

Wizyta w Muzeum Ichtiologicznym

Elżbieta Kowalska |
23/
11
/2023

23 listopada grupa ,,Dyzie” wybrała się do Muzeum Ichtiologicznego, mieszczącego się na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT, w którym znajdowało się około tysiąca eksponatów wodnych. Dzieci mogły podziwiać zbiory, zgromadzone przez pracowników wspomnianego wydziału, podczas naukowych wypraw po świecie.

W specjalnie przygotowanych gablotach przedszkolaki zobaczyły rekina młota, kosogona żarłacza, kolenia, mustela, płaszczki z narządami elektrycznymi i korale w naturalnej scenerii. Dużą atrakcją dla dzieci był także rekin polarny, złowiony w Nowej Funlandii, mierzący aż 4 metry! Przedszkolaki zobaczyły także zbiory ryb, pokonujące tysiące kilometrów, m.in. węgorze europejskie oraz minogi morskie, które są zagrożone w basenie Morza Bałtyckiego. Zainteresowanie dzieci wzbudził także szkielet wieloryba.

Na samym końcu dzieci obejrzały laboratoryjną wylęgarnię oraz akwaria z rybami morskimi i słodkowodnymi, m.in. błazenkami, pielęgnicami, rogatnicami. Pięciolatki z nową wiedzą i doświadczeniem wróciły do przedszkola.