Słoniki

WIZYTA W PLANETARIUM

Elżbieta Kowalska |
26/
10
/2023

26.10.2023 r. był dla przedszkolaków z grupy Słoników bardzo ekscytującym dniem, ponieważ pierwszy raz wybrały się na wycieczkę do Planetarium w Morskim Centrum Nauki.

Dzieci po wycieczce tramwajem dzielnie maszerowały do nowego miejsca, aby odkrywać tajemnice kosmosu. Na miejscu okazało się, że całe planetarium mamy dla siebie.

Dzieci zajęły dowolne miejsca na sali i przeniosły się w świat gwiazd. Pani która opowiadała

nam o tym co widzimy zaciekawiła dzieci od samego początku pokazując im drogę Słońca po niebie. Opowiedziała, że rano możemy zobaczyć na niebie Wenus, który często mylimy z gwiazdą. Przedszkolaki szukały na gwieździstym niebie gwiazdozbiorów, które przypominają

zwierzęta. Dzieci poznały też Astro, astronautę, który opowiedział im o naszym Układzie Słonecznym i na temat każdej planety miał dla dzieci jakąś ciekawostkę. Słoniki miały też okazję zobaczyć jak wygląda zorza polarna.

Przedszkolaki wykazały się sporą wiedzą na temat kosmosu, ale na pewno poszerzyły też swoją wiedzę w bardzo ciekawy sposób. Takie zajęcia w terenie są bardzo interesujące i zapadają dzieciom na długo w pamięci.