Wszystkie grupy

Wyjście do kina z okazji Mikołajek

Elżbieta Kowalska |
5/
12
/2023

5 grudnia wszystkie przedszkolaki wybrały się na seans filmowy do Multikina. Grupy młodsze obejrzały bajkę „Kici Kocia pod choinkę”, a dzieci z grup starszych „Gwiazdkę Klary Muu”.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe, rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń.

Dzieci z grup 3- oraz 4-latków poznały historię zimowych zabaw i aktywności Kici Koci, w której życiu ciągle się coś dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

Dzieci ze starszych grup poznały historię o zwyczajach i tradycjach świątecznych oraz ich znaczeniu w naszym życiu wraz z historią Klary Muu, która zamierza spędzić pierwsze święta na farmie swojego ojca, odkrywa że nie przywiązuje on wagi do zwyczajów i obrzędów. Z pomocą Elfa Klara wprowadza w Cattle Hill świąteczny nastrój, który udziela się wszystkim.

Wycieczka wyzwoliła u dzieci radosne przeżycia i przyniosła przedszkolakom ciekawe doświadczenia. Koszt ceny biletów pokryła Rada Rodziców.