Wietrzyki

Wyjście do Radia Szczecin

Elżbieta Kowalska |
9/
4
/2024

W kwietniu dzieci z grupy IX „Wietrzyki” odwiedziły siedzibę Radia Szczecin. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w radiu.

Po obiekcie grupę oprowadzał Pan Andrzej. Spotkanie rozpoczął od rozmowy - opowiedział historię powstania radia, wyjaśnił, czym ono jest i jaką rolę spełnia, zaznajomił dzieci ze specyfiką pracy w tym miejscu. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania, bazując na własnych doświadczeniach. Miały ponadto okazję zwiedzić kilka sal radiowych, wysłuchać na żywo audycji, obejrzeć sprzęt, mikrofony, kamery i komputery.

Wietrzyki już wiedzą, jak rozchodzi się dźwięk, dlaczego ściany oraz sufity w sali koncertowej są zakrzywione. Poznały pracę akustyka, dowiedziały się, czym są dżingle radiowe i jak wygląda montaż. Jednak najciekawszym punktem wycieczki było zwiedzanie studia nagrań i możliwość wystąpienia w grupie, a także indywidualnie pod okiem Pana Krzysztofa.
W imieniu swoim oraz dzieci składamy najserdeczniejsze podziękowania wraz ze słowami uznania za poświęcony czas, życzliwe przyjęcie i nieocenione spotkanie. Ta wizyta zostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.