Grupy: X, XI, XII, XIII

Zabawa z Mikołajem

Elżbieta Kowalska |
8/
12
/2023

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każde dziecko z prezentów się cieszy”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku, które przygotowują się do niego bardzo starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne na których oczywiście króluje Mikołaj.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Wreszcie, 7 i 8 grudnia nadszedł długo wyczekiwany moment: w naszym przedszkolu odbyła się zabawa mikołajkowa połączona z odwiedzinami Św. Mikołaja. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz zanim zaczął odwiedzać dzieci w poszczególnych grupach przywitał się z nimi w trakcie zabawy mikołajkowej, którą dla naszych przedszkolaków zorganizowała A.A. Krzysztofa Gajewskiego. Uczestnicy balu obejrzeli przedstawienie połączone z tańcami, karnawałowym korowodem oraz konkursami z nagrodami.

Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. Dzieci na pewno będą długo i mile wspominać wizytę Świętego Mikołaja.

Dziękujemy Ci Św. Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy :)!